Ošípané

 

Chov prasiat sa za posledné roky radikálne zmenil. Kedysi sa prasiatka chovali pomyjami zo závodných a školských jedální, čo dnes už legislatíva neumožňuje. Chov prasiat zvyškami jedál, či jednodruhovou stravou nedosahuje očakávané výsledky v chove.


Krmivá afeed mix OŠÍPANÉ ponúkajú celý rad výrobkov pre ošípané, pre ich vývojové štádia a aj pre účel chovu. Obsahujú dokonale vyvážený pomer všetkých potrebných zložiek.


ODSTAVČA “BABY“

Kompletné štartérové krmivo pre odchov prasiatok - ČOS

Popis krmiva:
Plnohodnotné štartérové krmivo určené pre odchov prasiatok po odstave do 8. týždňa veku (12 - 15 kg ž. hm.). Podávaním zabezpečíme bezproblémový odstav od prasnice a optimálny štart do ďalšieho obdobia. Ochranná doba: 0 dní

Spôsob použitia a skladovanie:
Krmivo sa kŕmi v granulovanej forme. Skladovať na suchom mieste, v obaloch na nepriedušných podložkách.

Zloženie:
Jačmeň, pšenica, sojový extrahovaný šrot, kukurica, sójové bôby, kukuričný glutén, tuk, uhličitan vápenatý, sójový proteínový koncentrát, rybí tuk, kvasnice, sušené morské riasy, trstinová melasa minerálno-vitamínový premix.

Nutričné hodnoty:
Energia 14 MJ, Protein 190 g, Tuk 45 g, Ca 7,5 g, P 5,5 g, Na 1,8 g.

Dávkovanie:
Zvieratám treba zabezpečiť bezproblémový prístup k nezávadnej pitnej vode.

Balenie:
10, 25 kg


PRASIATKO “JUNIOR“

Kompletné krmivo pre výkrm ošípaných do 35 kg živej hmotnosti – A 1

Popis krmiva:
Plnohodnotné rastové krmivo určené pre výkrm ošípaných od 15 kg do 35 kg živej hmotnosti. Podávaním po krmive ČOS zabezpečíme optimálny výkrm s rýchlym rastom, nízkou spotrebou krmiva a výborný zdravotný stav vašich zvierat. Ochranná doba: 0 dní

Spôsob použitia a skladovanie:
Krmivo sa kŕmi v sypkej forme. Skladovať na suchom mieste, v obaloch na nepriedušných podložkách.

Zloženie:
Pšenica, jačmeň, sojový extrahovaný šrot, pšeničné otruby, repkový extrahovaný šrot, raž, kukuričné klíčky, pšeničná múka, kukurica, uhličitan vápenatý, minerálno-vitamínový premix.

Nutričné hodnoty:
Energia 12,5 MJ, Protein 160 g, Tuk 26 g, Ca 8 g, P 6 g, Na 1,5 g.

Dávkovanie:
Kŕmna zmes sa podáva v suchom alebo zvlhčenom stave. V suchom stave sa podáva ad libitum, v zvlhčenom stave minimálne v troch dávkach denne. Zvieratám treba zabezpečiť bezproblémový prístup k zdravotne nezávadnej pitnej vode.

Balenie:
10, 25 kg


OŠÍPANÁ “SUPERIOR“

Kompletné krmivo pre výkrm ošípaných od 35 kg živej hmotnosti – A 3

Popis krmiva:
Plnohodnotné rastové krmivo určené pre výkrm ošípaných od 35 kg živej hmotnosti do 120 kg živej hmotnosti. Podávaním po krmive A 1 zabezpečíme optimálny výkrm s rýchlym rastom, nízkou spotrebou krmiva a výborný zdravotný stav vašich zvierat. Ochranná doba: 0 dní

Spôsob použitia a skladovanie:
Krmivo sa kŕmi v sypkej forme. Skladovať na suchom mieste, v obaloch na nepriedušných podložkách.

Zloženie:
Pšenica, jačmeň, pšeničné otruby, repkový extrahovaný šrot, raž, pšeničná múka, kukurica, uhličitan vápenatý, tuk, minerálno-vitamínový premix.

Nutričné hodnoty:
Energia 12,5 MJ, Protein 130 g, Tuk 25 g, Ca 7,5 g, P 5 g, Na 1,6 g.

Dávkovanie:
Kŕmna zmes postupne nadväzuje na kŕmnu zmes A1, skrmuje sa v suchom, alebo zvlhčenom stave. Sledujeme žravosť, následne upravujeme množstvo dennej kŕmnej dávky.

Balenie:
10, 25 kg